Barcelona, spectacol de neuitat cu Celta Vigo

Luni, 15 Februarie 2016, ora 06:08
3994 citiri

FC Barcelona a aratat din nou ca este o echipa de pe alta planeta. In ultimul meci din etapa a 26-a din Primera Division, catalanii au facut spectacol pe teren propriu si au inscris gol dupa gol in victoria, scor 6-1, cu Celta Vigo.

Balul de pe Nou Camp a fost deschis de Messi in minutul 28 cu o torpila de la 25 de metri din lovitura libera. Oaspetii au egalat prin Guidetti, din penalty, in minutul 39, dupa o interventie neregulamentara a lui Jordi Alba, iar cele doua formatii au intrat la vestiare la egalitate.

In repriza secunda, gazdele s-au napustit la poarta adversa si a iesit la rampa Luis Suarez cu o tripla in minutele 59, 75 si 82.

Iuresul "extraterestrilor" a continuat, iar in final Rakitic, in minutul 84, si Neymar, in minutul 90, au completat o noapte de extaz pe Nou Camp.

In clasament, Barcelona se mentine pe primul loc, la trei puncte distanta de Atletico Madrid si patru de Real Madrid, iar miercuri isi poate mari diferenta dupa restanta cu Sporting Gijon.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...