Barcelona a desfiintat Malaga, scor 6-0 (Video)

Luni, 23 Martie 2009, ora 10:17
1910 citiri

FC Barcelona pare sa nu aiba rival in Primera Division si a reusit o noua victorie la scor, zdrobind Malaga cu un neverosimil 6-0.

Catalanii au transat partida inca din prima repriza, intrand la cabine cu un avantaj de patru goluri, dupa reusitele lui Xavi, Messi, Henry si Eto'o. La 10 minute de la reluare s-a stabilit si scorul final, Alves si Eto'o stabilind rezultatul final.

Cu 84 de goluri marcate pana acum in Primera, Barcelona a ajuns la o medie de 3 goluri pe meci. In urma victoriei, catalanii raman in fruntea clasamentului cu 6 puncte peste rivalii de la Real Madrid.

Clasament:

1.Barcelona 69p, 2.Real Madrid 63p, 3.Sevilla 54p, 4.Villarreal 48p, 5.Atletico 43p, 6.Valencia 43p, ... 13.Getafe 31p, ... 18.Osasuna 29p, 19.Numancia 26p, 20.Espanyol 22p.

Urmariti rezumatul partidei Barcelona - Malaga 6-0:

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...