Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Fara Messi, Barcelona s-a impiedicat de Villarreal

Sambata, 02 Ianuarie 2010, ora 22:46
1652 citiri

FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu Villarreal, in etapa a 16-a a campionatului spaniol de fotbal, Primera Division.

Gazdele, lipsite de aportul lui Messi, au deschis scorul in minutul 7, prin Pedro, care l-a invins pe Lopez cu un sut din apropiere, dupa ce, in prealabil, Henry a trimis o torpila in bara transversala.

Egalarea oaspetilor a venit dupa pauza, in minutul 51. Fuster a marcat dintr-o centrare a lui Cani.

Cu acest punct, catalanii au ajuns la 40 de puncte acumulate si ocupa primul loc in clasament, in timp ce Villarreal e pe 9, cu 22 de puncte.

FC Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Abidal - Xavi, Busquets, Jonathan (Iniesta '58) - Pedro (Bojan '86), Ibrahimovici, Henry.

Antrenor: Josep Guardiola.

Villarreal: Lopez - Venta, Godin, Marcano, Capdevila - Fuster (Eguren '91), Bruno, Senna, Cani - Cazorla (Escudero '68) - Nilmar (Rossi '76).

Antrenor: Ernesto Valverde.

Tot sambata, in Primera Division s-a mai jucat meciul dintre Valencia si Espanyol, incheiat cu scorul de 1-0, gol Nikola Zigici, in minutul 90.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...