FC Barcelona revine superb si invinge Sevilla

Luni, 29 Februarie 2016, ora 07:14
4310 citiri

FC Barcelona continua cursa pentru castigarea titlului dupa o victorie, scor 2-1, pe teren propriu cu FC Sevilla.

Oaspetii au deschis scorul pe Camp Nou in minutul 20 prin Vitolo, dar nu au apucat sa se bucure prea mult de reusita micutului mijlocas.

Leo Messi a adus egalarea in minutul 31 cu o lovitura libera superba, ajungand la cota 16 in acest sezon. De altfel, 6 goluri din cele 16 marcate in acest sezon au fost din lovituri libere, noua specialitate a casei la argentinian.

Golul victoriei a fost adus de Gerard Pique in minutul 48.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona ramane pe primul loc, cu 66 de puncte, opt peste Atletico Madrid si 12 peste Real Madrid.

Etapa viitoare, Barcelona va intalni Rayo Vallecano in deplasare, pe 3 martie.