Messi salveaza Barcelona din asediu

Sambata, 23 Ianuarie 2016, ora 20:40
4097 citiri

FC Barcelona a suferit din greu pentru o victorie chinuita, in deplasare, scor 2-1, cu Malaga.

Catalanii au inceput partida cum nu se putea mai bine si au deschis scorul in minutul 1 prin Munir, dupa o pasa primita de la Luis Suarez, aflat intr-o pozitie suspecta de ofsaid.

Golul insa nu a descatusat echipa pregatita de Luis Enrique, care s-a intercut pe tot parcursul primei reprize intr-un lant de pase gresite in fata unei formatii hotarata sa-si vanda scump pielea.

Gazdele au reusit sa egaleze prin Junapi in minutul 32 si pana la pauza au continuat asediul spre poarta lui Bravo.

La sase minute de la reluare, Messi, in ciuda jocului modest, a aratat din nou de ce este cel mai bun jucator din lume, reluand acrobatic in plasa o centrare venita de la Adriano.

In ciuda dominarii, pana la final gazdele nu au reusit sa inscrie pentru a obtine macar remiza.

Cu acesta victorie, Barcelona se instaleaza in fotoliul de lider cu 48 de puncte,. in clasamentul provizoriu, urmata la un punct distanta de Atletico Madrid si la cinci de Real Madrid.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...