Surpriza de proportii in Spania: Barcelona se impiedica desi a avut 2-0!

Sambata, 12 Decembrie 2015, ora 18:49
4589 citiri

FC Barcelona a ratat printre degete o victorie pe care a avut-o in mana.

In etapa a 15-a a campionatului spaniol, catalanii au terminat la egalitate, scor 2-2, pe teren propriu cu Deportivo La Coruna.

Catalanii au condus cu 2-0 pana in minutul 77, dupa golurile reusite de Messi (39) si Rakitici (62), dar au fost egalati pe final.

Lucas Perez a readus-o pe Super-Depor in meci, iar Alejandro Bergantinos a fost eroul oaspetilor, cu un gol in minutul 86.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona acumuleaza 35 de puncte, trei peste Atletico Madrid, care va evolua duminica pe teren propriu cu Bilbao.

Real Madrid este pe trei si se poate apropia la doua puncte, daca va invinge Villareal in deplasare, duminica de la 21:30.

C.S.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#Barcelona Deportivo, #rezultat Barcelona Deportivo, #rezultate Barcelona , #Primera Division