Villarreal - FC Barcelona 1-2

Duminica, 21 Decembrie 2008, ora 21:54
1723 citiri

FC Barcelona a castigat duminica seara, scor 2-1, intalnirea disputat in deplsare cu Villarreal, intr-un meci din cadrul etapei a 16-a a campionatului spaniol de fotbal, Primera Division.

Golurile partidei au fost marcate de Cani (min.48) pentru gazde, respectiv Keita (min.54) si Henry (min.66) pentru oaspeti.

Catalanii au evoluat in 10 oameni din minutul 73, dupa ce Pique a vazut doua cartonase galbene intr-un interval de doua minute.

In urma acestui rezultat, FC Barcelona ramane lidera, avand in acest moment 38 de puncte.

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă joi, în deplasare, scor 36-32 (19-14), de campioana en-titre a Europei, FC Barcelona, fosta echipă a antrenorului Xavi...
Clipa așteptată de toți fanii Barcelonei. Când va debuta noua vedetă a echipei după plecarea lui Messi
Atacantul Sergio Aguero este apt să debuteze, în sfârşit, în tricoul lui FC Barcelona la meciul cu Valencia CF de duminică pe Camp Nou, din la Liga, şi catalanii speră că argentinianul va...