Villarreal - FC Barcelona 1-2

Duminica, 21 Decembrie 2008, ora 21:54
2731 citiri

FC Barcelona a castigat duminica seara, scor 2-1, intalnirea disputat in deplsare cu Villarreal, intr-un meci din cadrul etapei a 16-a a campionatului spaniol de fotbal, Primera Division.

Golurile partidei au fost marcate de Cani (min.48) pentru gazde, respectiv Keita (min.54) si Henry (min.66) pentru oaspeti.

Catalanii au evoluat in 10 oameni din minutul 73, dupa ce Pique a vazut doua cartonase galbene intr-un interval de doua minute.

In urma acestui rezultat, FC Barcelona ramane lidera, avand in acest moment 38 de puncte.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...