PSG întoarce calificarea la Barcelona. Nimeni nu le dădea vreo șansă lui Mbappe&Co!

Marti, 16 Aprilie 2024, ora 23:54
4791 citiri
Kylian Mbappe FOTO Twitter

FC Barcelona a avut un meci de coșmar cu cei de la PSG în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, pierzând cu 1-4.

După un rezultat în tur excelent în care au câștigat cu 3-2, spaniolii au marcat rapid în minutul 12 prin Raphinha, crezându-se calificați.

Mare surpriză! Parizienii au întors meciul și soarta calificării marcând trei goluri extrem de importante prin Dembele în minutul 40, Vitinha în minutul 54 și Mbappe din penalty în minutul 61.

PSG a controlat meciul autoritar, având 63% posesie. Un ultim gol în minutul 89 pentru parizieni a dus scorul la 4-1, ceea ce a propulsat PSG în semifinale, lucru puțin previzibil după prima manșă.

Quarterly Report - Editia 4

Lewandowski și-a decis viitorul. Anunț de ultimă oră al vedetei FC Barcelona care a marcat 41 de goluri în doi ani
Atacantul Barcelonei, Robert Lewandowski, a sugerat că va rămâne la clubul catalan în sezonul viitor și a spus că speră să contribuie la câștigarea campionatului. Lewandowski a venit...
Ligue 1: Metz, echipa lui László Bölöni, a pierdut cu PSG, scor 0-2. Va avea un meci de foc la baraj
Echipa franceză FC Metz, condusă de antrenorul român László Bölöni, a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 0-2, cu echipa campioană a Franţei. PSG. Metz va juca baraj pentru...