Barcelona, infranta pe teren propriu de Villareal

Luni, 10 Martie 2008, ora 10:21
1395 citiri

Titlul este tot mai aproape de Real Madrid in Spania, care profita de infrangerile contracandidatelor, asa cum s-a intamplat in ultima etapa a Primerei Division, cand Barcelona a fost invinsa pe teren propriu de Villareal, cu scorul de 2 - 1.

Golurile intalnirii au fost marcate de Senna, printr-un penalty obtinut de Valdes, in minutul 31, Xavi, in minutul 68, care a adus egalarea, si de Tomasson, care a inchis tabela de marcaj, cu 9 minute inainte de finalul partidei.

FC Valencia - Deportivo La Coruna 2 - 2

In urma disputarii etapei a 27-a, Real Madrid ramane lider in Liga 1 spaniola, cu 62 de puncte, urmat de Barcelona, cu 54 de puncte si de Villareal, cu 50 de puncte.

In urmatoarea etapa, Real Madrid va juca in deplasare, cu Deportivo La Coruna, Barcelona va intalni tot in deplasare Almeria, iar Villareal va primi vizita Zaragozei.

Toate partidele vor avea loc duminica, 16 martie.

PSG întoarce calificarea la Barcelona. Nimeni nu le dădea vreo șansă lui Mbappe&Co!
FC Barcelona a avut un meci de coșmar cu cei de la PSG în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, pierzând cu 1-4. După un rezultat în tur excelent în care au câștigat cu 3-2,...
Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
#barcelona, #villareal, #intalnire, #partida, #rezultat, #campionat, #Spania, #etapa, #27, #28 , #Real Madrid