Barcelona trece peste Real Madrid (Video)

Duminica, 26 Septembrie 2010, ora 10:21
1731 citiri

Real Madrid s-a impiedicat in deplasarea de la Levante, iar Barcelona a profitat imediat si a trecut peste in clasament.

Echipa lui Jose Mourinho a inregistrat al doilea pas gresit din acest sezon, terminand la egalitate, scor 0-0, cu Levante.

Barcelona a profitat imediat de acest lucru si a depasit realul in clasament, datorita victoriei cu 3-1 de la Athletic Bilbao.

Barcelona ocupa locul secund, cu 12 puncte, in timp ce Real Madrid are un punct mai putin. Lider este Valencia, cu 13 puncte.

Golurile catalanilor de la Bilbao au fost reusit de Keita, Xavi si Busquets, pentru gazde marcand Gabilondo. Amorebieta a fost eliminat de la Bilbao in minutul 34, iar villa a vazut si el rosu cu trei minute inainte de final.

Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
România joacă împotriva Columbiei în această seară. De ce avem motive să ne temem de naționala sud-americană
Echipa naţională a efectuat ultimul antrenament înainte de meciul cu Columbia, luni seară, la Ciudad Real Madrid, baza de pregătire din Valdebebas a echipei madrilene, anunţă frf.ro....