Barcelona a smuls in extremis o remiza pe terenul rivalei Atletico Madrid

Duminica, 15 Octombrie 2017, ora 11:02
3031 citiri

FC Barcelona a obtinut o remiza pe final in partida derbi cu cei de la Atletico de Madrid, scor 1-1 in jocul disputat pe noua arena a jucatorilor din capitala Spaniei, Wanda Metropolitano.

Scorul a fost deschis de Saul Niguez in minutul 21, cu un sut splendid de la circa 25-30 de metri, fara sperante pentru portarul german Andre Ter Stegen.

Barcelona a tot insistat apoi pe toata durata meciului pentru a marca un gol, dar s-a lovit de barajul defensiv inteligent creat de oamenii lui Simeone.

Pana la urma totusi egalarea a venit, pe final de partida, prin Luis Suarez, in minutul 82, care a egalat dupa o pasa venita de la Sergi Roberto, care a centrat de pe flancul drept, iar lovitura de cap a uruguayanului a fost splendida.

Este prima data cand Barcelona pierde puncte in acest sezon, avand inainte de meci 7 victorii din 7 meciuri. Catalanii raman lideri cu 22 de puncte, 5 peste Real Madrid, care a castigat greu tot sambata, scor 2-1 la Getafe.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Barcelona face doar egal Atletico, #Barca smulge pe final remiza Madrid, #cronica derbi Atletico Barcelona , #stiri FC Barcelona