Barcelona - Bilbao 1-0, catalanii raman in lupta pentru titlu

Miercuri, 24 Iunie 2020, ora 01:04
3193 citiri

Barcelona a invins cu 1-0 pe Athletic Bilbao si a trecut din nou pe primul loc in Spania.

Catalanii au trei puncte peste Real Madrid, care are un meci mai putin.

Intrat in repriza a doua, croatul Rakitic a adus victoria Barcelonei care spera sa castige al treilea titlu consecutiv in La Liga.

Tot in Spania, Atletico Madrid a invins cu 1-0, in deplasare, pe Levante si a trecut pe locul trei in campionat.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...