Barcelona castiga la limita marele derbi cu Atletico Madrid si devine noua lidera a Spaniei

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 19:36
4037 citiri

FC Barcelona a castigat dramatic partida cu Atletico de Madrid, partida derbi din cadrul rundei curente a campionatului spaniol de fotbal, Primera Division.

A fost 2-1 pentru Barcelona, dupa goluri marcate de Rafinha si Messi, respectiv Diego Godin pentru gazde.

Rafinha a deschis scorul pentru catalani in minutul 64, pentru ca 6 minute mai tarziu Diego Godin sa aduca egalarea pentru gazde, care au fost aproape de o remiza, dar Leo Messi, ca in atatea alte randuri, nu a fost de acord, iesind iarasi la rampa decisiv pentru echipa sa.

Marele jucator argentinian a punctat decisiv in minutul 86, ducandu-si echipa pe primul loc in La Liga, cu 54 de puncte, 2 peste Sevilla si Real Madrid.

Real Madrid va juca duminica in deplasare la Villarreal, de la 21.45.

Este a doua victorie cu 2-1 la rand pentru Barcelona, ambele fiind obtinute cu goluri pe final marcate de Messi, data trecuta Leo marcand decisiv in minutul 90 cu Leganes din penalti.

Atletico ramane pe 4 cu 45 de puncte, sansele la titlu acum fiind minime pentru trupa lui Diego Simeone.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Barcelona bate Atletico mare derbi, #Barcelona Atletico cronica mare meci Spania, #Barcelona primul loc La Liga , #stiri FC Barcelona