Barcelona, chinuita de laterna rosie din Spania

Duminica, 07 Februarie 2016, ora 16:55
3702 citiri

Barcelona nu a avut o misiune usoara, in deplasare, cu ultima clasata din campionatului spaniol.

Catalanii au fost aproape sa se impotmoleasca si abia in minutele de prelungire au putut rasufla usurati, atunci cand au dat lovitura de gratie in victoria cu scorul de 2-0 cu Levante.

Lidera la zi din Primera Division a deschis scorul, norocos, prin autogolul lui Navarro, care a trimis in propria poarta in minutul 21 o centrare in careu venita de la Jordi Alba.

In ciuda golului primit, echipa gazda nu a lasat garda jos si a alergat dupa egalare, punand de multe ori in pericol poarta aparata de Bravo.

Oaspetii, cu ochii pe ceas, au scapat in final cu poarta intacta, reusind sa incheie conturile cu un nou gol, marcat de Suarez in minutul 92.

In clasament, Barcelona ocupa primul loc cu 54 de puncte, cu trei mai mult decat locul secund, ocupat de Atletico Madrid.

Eșec în instanță pentru Cătălin Cherecheș. Primarul fugar a încercat să obțină anularea condamnării pentru luare de mită
Curtea de Apel Cluj a decis joi, 18 aprilie, că fostul primar din Baia Mare Cătălin Cherecheș rămâne în închisoare. Curtea de Apel a respins ca neîntemeiată contestaţia în care...
Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...