Barcelona, invinsa de Betis. Messi, inger si demon pentru catalani (Video)

Joi, 20 Ianuarie 2011, ora 08:47
3205 citiri

FC Barcelona si-a gasit in sfarsit nasul, redutabila echipa a lui Guardiola fiind invinsa de Betis Sevilla, in returul sfertului de finala din Cupa Regelui, scor 3-1.

Leo Messi, castigatorul ultimelor doua Baloane de Aur, a fost inger si demon pentru trupa "brau-grana", marcand un gol si ratand o lovitura de la 11 metri.

Invinsi cu 5-0 pe Camp Nou, in prima mansa, cei de la Betis au avut un debut de meci de vis. Jorge Molina a deschis scorul inca din minutul 2, cand a reluat in plasa un sut-centrare trimis de Salva Sevilla din banda dreapta. Acelasi Molina a dus scorul la 2-0 doar 5 minute mai tarziu, cand a receptionat o pasa in adancime trimisa de Ezequiel si l-a executat pe Pinto.

Leo Messi a iesit la rampa in minutul 38. Xavi a trimis o pasa buna peste defensiva adversa, Messi a alergat si a receptionat balonul, l-a driblat fabulos pe Isidoro dupa care a marcat cu un sut trimis printre picioarele portarului Casto.

Cei de la Betis au replicat si, in prelungirile primei reprize, capitanul Arzu a refacut avantajul de doua goluri de pe tabela de marcaj.

Un moment mai putin obisnuit s-a petrecut in minutul 55, atunci cand Messi a ratat un penalti, sutand peste poarta. Chiar daca scorul era de 3-1 in favoarea celor de la Betis, catalanii s-au multumit cu acest rezultat, finalul consemnand un joc de pase perfect al elevilor lui Guardiola, care nu au mai amenintat totusi poarta lui Casto.

Scor final, Betis Sevilla - FC Barcelona 3-1, insa catalanii s-au calificat in semifinalele Cupei Regelui, unde vor intalni Almeria, datorita victoriei din partida tur, 5-0 pe Camp Nou.

Vezi mai jos video:

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Barcelona invinsa Betis, #Messi inger demon Barcelona, #Betis Barcelona video , #stiri FC Barcelona