Barcelona, invinsa surprinzator in Primera Division

Sambata, 02 Noiembrie 2019, ora 19:00
5299 citiri

FC Barcelona a pierdut, sambata seara, pe terenul lui Levante, in etapa a 11-a din Primera Division.

Catalanii au deschis scorul in prima repriza, insa gazdele au revenit fantastic in partea secunda si s-au impus cu un neasteptat 3-1.

Lionel Messi a marcat pentru catalani in minutul 38, dintr-o lovitura de la 11 metri.

In partea secunda, insa, in decurs de doar 7 minute, Barcelona a incasat nu mai putin de trei goluri!

Campana (min.61), Mayoral (min.63) si Radoja (min.68) au inscris pentru o victorie istorica a lui Levante.

Dupa aceasta infrangere, Barcelona poate fi depasita in fruntea clasamentului de marea rivala, Real Madrid. Catalanii au 22 de puncte, in timp ce "albii" au 21 de puncte, dar si un meci mai putin disputat.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...