Barcelona mai face un pas gresit in Primera Division

Sambata, 29 Septembrie 2018, ora 19:22
3280 citiri

Forma celor de la FC Barcelona este una ingrijoratoare, catalanii au bifat inca un meci fara victorie in Spania, dupa ce la mijlocul acestei saptamani au fost invinsi de fosta ultima clasata Leganes, scor 1-2.

Sambata, Barcelona a facut doar o remiza pe teren propriu, scor 1-1, cu bascii de la Athletic Bilbao, un egal salvat tarziu de Barcelona, in ultimele 10 minute, gol marcat de Munir, dupa o pasa a lui Leo Messi, in minutul 84.

Bilbao deschisese scorul in minutul 41 prin golul lui De Marcos.

Ar fi putut fi a doua infrangere la rand pentru Barcelona, dar acest punct o pastreaza lidera Spaniei, cu 14 puncte, unul peste Real Madrid, care isi va infrunta marea rivala Atletico de Madrid, sambata de la 21.45.

Bascii sunt pe locul 14, cu doar 7 puncte acumulate, Athletic avand deja 4 egaluri in acest sezon.

Trebuie spus ca e al treilea meci la rand fara victorie pentru Barca in Spania, dupa 2-2 cu Girona si 1-2 cu Leganes.

Valverde nu s-a putut baza pe Umtiti in acest meci, accidentat.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Barcelona doar egal cu Bilbao, #inca un pas gresit Barcelona Spania, #Barcelona doua meciuri la rand fara , #stiri FC Barcelona