Barcelona, pas gresit in lupta pentru titlu. Messi a ajuns la 700 de goluri marcate

Miercuri, 01 Iulie 2020, ora 08:44

Formatia FC Barcelona a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul sustinut, marti, in compania echipei Atletico Madrid, in etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei. In acest meci, Lionel Messi a reusit golul 700 al carierei.

Messi a marcat in minutul 50, din penalti, el avand 630 de goluri inscrise pentru FC Barcelona si 70 pentru nationala Argentinei.

FC Barcelona a mai punctat prin autogolul lui Diego Costa, din minutul 11, in timp ce pentru Atletico a inscris Saul Niguez, in minutele 19 si 62, ambele din penalti.

Partidele Alaves-Granada, Valencia-Athletic Bilbao, Betis-Villarreal si Real Valladolid-Levante au loc miercuri, iar meciurile Eibar-Osasuna, Real Sociedad-Espanyol Barcelona si Real Madrid-Getafese disputa joi.