Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Barcelona, pas mare spre finala Cupei Spaniei

Joi, 12 Februarie 2015, ora 10:10
1809 citiri

Barcelona este cu un pas in finala Cupei Spaniei.

In mansa tur din semifinale, catalanii au invins pe teren propriu, scor 3-1, formatia Villareal.

Gazdele au dominat steril in prima parte, dar au reusit sa deschida scorul prin Messi in minutul 42. La patru minute dupa pauza, un sut al lui Trigueros, de la 20 de metri, s-a oprit in plasa lui Ten Stegen, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

Un minut mai tarziu, Iniesta a adus din nou in avantaj formatia gazda pentru ca apoi Pique sa stabileasca rezultatul final cu o lovitura de cap.

Oaspetii puteau fi "groggy", dar Neymar a ratat un penalti dupa ce Messi i-a cedat executarea loviturii de la punctual cu var, lasand astfel sperante si in tabara adversa la calificare.

Pentru Barcelona a fost a zecea victorie consecutiva in toate competitiile.

In cealalta semifinala, Atletico Bilbao si Espanyol Barcelona au incheiat la egalitate, scor 1-1, in Tara Bascilor, iar returul se anunta unul de foc pe Cornella del Prat.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#Barcelona finala Cupa Spaniei, #Barcelona Villareal Cupa Spaniei , #stiri FC Barcelona