Barcelona, primul semiesec dupa 7 victorii la rand

Duminica, 06 Decembrie 2015, ora 08:08
3458 citiri

FC Barcelona s-a incurcat pentru prima data dupa o ultima perioada fabuloasa, in care a strans 7 victorii la rand, unele dintre ele in fata lui Real Madrid in EL Clasico sau un 6-1 de senzatie cu AS Roma in Liga Campionilor.

Sambata seara insa, catalanii s-au incurcat in deplasare la Valencia, scor 1-1. Suarez a deschis scorul in minutul 59, din pasa lui Messi, pentru ca Mina sa aduca egalarea gazdelor in minutul 86.

Pentru Valencia urmeaza duelul cu Eibar, iar pentru Barca cel cu Deportivo La Coruna.

In clasament, formatia blau-grana mai are doar 2 puncte peste Atletico Madrid si 4 peste Real. Valencia a urcat pe 7 cu 20 de puncte.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#egal Barcelona la Valencia, #prim semiesec Barcelona in campionat, #Barcelona egal dupa 7 victorii , #stiri FC Barcelona