Barcelona, revenire in stil de mare echipa in derbiul cu Atletico Madrid (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 13 Septembrie 2015, ora 09:04

Barcelona a invins Atletico Madrid in marele derbi cu 2-1, in runda curenta a campionatului spaniol de fotbal.

Catalanii au trebuit sa refaca un handicap de 0-1, dupa golul marcat de Torres in minutul 51.

Oaspetii au revenit prin reusitele semnate de Neymar (direct din lovitura libera in minutul 55) si Messi, in minutul 77.

De remarcat faptul ca Leo Messi a fost rezerva.

In clasament, Barca e lidera cu 9 puncte din 9 dupa 3 etape. Real Madrid este pe 2 cu 7 puncte.