Barcelona s-a impiedicat la Valencia (Video)

Duminica, 26 Aprilie 2009, ora 10:36
1091 citiri

FC Barcelona a calcat gresit in incercarea de a castiga titlul. Avansul baietlor lui Guardiola s-ar putea diminua, dupa remiza, scor 2-2, cu Valencia.

Desi au deschis scorul prin Lionel Messi, catalanii s-au vazut condusi de Valencia prin doua goluri reusite in finalul primei reprize. Maduro, dupa gafa lui Valdes, si Hernandez au adus Valencia in avantaj.

Intrat in partea secunda, Thierry Henry a marcat in minutul 86 si a facut ca Barcelona sa nu plece invinsa de la Valencia, meciul incheindu-se la egalitate, scor 2-2.

Barcelona are in acest moment 82 de puncte, sapte mai mult decat Real Madrid, care s-ar putea apropia la doar patru puncte in cazul in care va castiga meciul de duminica cu Sevilla.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...