Barcelona pierde cu Espanyol pentru prima data in 9 ani

Joi, 18 Ianuarie 2018, ora 08:35
4209 citiri

FC Barcelona a inregistrat prima infrangere in fata rivalei locale, Espanyol, dupa noua ani de invincibilitate.

Fosta echipa a lui Costel Galca a dat lovitura in mansa tur a sferturilor de finala din Cupa Regelui, impunandu-se pe teren propriu cu scorul de 1-0.

Barca a ratat o multime de ocazii, iar Leo Messi a irosit chiar un penalti inainte ca Oscar Melendo sa ii aduca in delir pe fani cu golul din minutul 88.

Chiar daca soarta calificarii se va decide in returul de pe Camp Nou, Espanyol a reusit sa puna capat unei serii negre, de 29 de meciuri fara victorie cu Barcelona in toate competitiile.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Barcelona pierde Espanyol, #Barcelona invinsa Espanyol, #Barcelona rezultate Cupa , #stiri FC Barcelona