Surpriza de proportii: Barcelona a fost zdrobita in Tara Bascilor

Duminica, 23 Februarie 2014, ora 10:46
3284 citiri

Tara Bascilor continua sa fie un "camp minat" pentru Barcelona, care niciodata nu s-a simtit in largul ei pe acest taram.

In etapa a 25-a din Primera Division, la San Sebastian, Real Sociedad nu a avut mila de mult titrata Barcelona, zdrobind-o cu un neverosimil scor de 3-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 32 dupa un autogol al lui Song. Catalanii au reusit sa egaleze trei minute mai tarziu prin Messi.

Dupa pauza, bascii s-au napustit spre poarta oaspetilor si in cinci minute au pecetluit soarta partidei prin golurile lui Griezman in minutul 54 si Zurutuza in minutul 59. Gazdele au dominat in continuare partida, depasind la toate capitolele echipa pregatita de Tata Martino si obtinand in final o victorie meritata.

Intr-o alta partida din aceeasi etapa, Real Madrid a invins acasa, scor 3-0, Elche.

Dupa aceasta infrangere, Barcelona pierde primul loc in clasament. Noul lider este Real Madrid cu 63 de puncte, in timp ce Messi si compania se afla pe locul secund cu 60 de puncte, la egalitate cu Atletico Madrid, care are un joc mai putin.

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...