Surpriza de proportii: Barcelona a fost zdrobita in Tara Bascilor

Duminica, 23 Februarie 2014, ora 10:46
3284 citiri

Tara Bascilor continua sa fie un "camp minat" pentru Barcelona, care niciodata nu s-a simtit in largul ei pe acest taram.

In etapa a 25-a din Primera Division, la San Sebastian, Real Sociedad nu a avut mila de mult titrata Barcelona, zdrobind-o cu un neverosimil scor de 3-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 32 dupa un autogol al lui Song. Catalanii au reusit sa egaleze trei minute mai tarziu prin Messi.

Dupa pauza, bascii s-au napustit spre poarta oaspetilor si in cinci minute au pecetluit soarta partidei prin golurile lui Griezman in minutul 54 si Zurutuza in minutul 59. Gazdele au dominat in continuare partida, depasind la toate capitolele echipa pregatita de Tata Martino si obtinand in final o victorie meritata.

Intr-o alta partida din aceeasi etapa, Real Madrid a invins acasa, scor 3-0, Elche.

Dupa aceasta infrangere, Barcelona pierde primul loc in clasament. Noul lider este Real Madrid cu 63 de puncte, in timp ce Messi si compania se afla pe locul secund cu 60 de puncte, la egalitate cu Atletico Madrid, care are un joc mai putin.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...