Faza care putea schimba soarta meciului Atletico - Barcelona: Penalti neacordat pentru catalani

Joi, 14 Aprilie 2016, ora 08:11
5994 citiri

FC Barcelona a fost eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dar catalanii puteau intoarce soarta jocului daca arbitrul italian Nicola Rizzoli lua o decizie corecta pe final de meci.

Catalanii au avut un penalti neacordat in minutul 90+2 dupa un hent al lui Gabi, conform As.

Reluarile televizate au demonstrat ca faza s-a comis in suprafata de pedeapsa, insa arbitrul Nicola Rizzoli nu a fost de acord, in pofida protestelor vehemente. El a vazut hentul in afara suprafetei de pedeapsa.

"Intr-adevar, a fost penalti pentru Barcelona", a afirmat Gabi dupa meci.

Daca ar fi transformat penaltiul, FC Barcelona ar fi reusit astfel sa duca meciul in prelungiri.

Atletico Madrid elimina Barcelona din Champions League

Atletico Madrid a reusit una dintre surprizele sezonului, eliminand Barcelona din Champions League.

Echipa din capitala Spaniei s-a impus in duelul de pe teren propriu, scor 2-0, si, cum pe Camp Nou pierduse cu 1-2, a obtinut calificarea in semifinalele competitiei.

Catalanii au aratat si in disputa de la Madrid ca se afla intr-o evidenta cadere de forma, confirmand ca esecurile din campionat n-au fost tocmai surprinzatoare.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Atletico Barcelona, #Barcelona eliminata Liga Campionilor , #stiri FC Barcelona