FC Barcelona a calcat stramb in Primera Division

Sambata, 31 August 2019, ora 20:02
5684 citiri

FC Barcelona a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, in deplasarea de la Osasuna, din cadrul etapei a 3-a din Primera Division.

Fara Lionel Messi si Luis Suarez, accidentati, catalanii au fost pusi in dificultate de nou-promovata Osasuna.

Gazdele au deschis scorul in minutul 7, prin Torres, care avea sa stabileasca si rezultatul final in minutul 81, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Golurile formatiei blaugrana au fost marcate de Fati (min.51) si Arthur (min.64), ambii intrati dupa pauza.

Antrenorul Ernesto Valverde a inceput meciul cu urmatorul "11": Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Sergi, Busquets, De Jong - Perez, Griezmann, Rafinha.

Catalanii au doar 4 puncte stranse in primele 3 etape ale campionatului spaniol de fotbal.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Barcelona egal Osasuna, #Osasuna Barcelona Primera Division , #stiri FC Barcelona