FC Barcelona castiga Cupa Spaniei dupa prelungiri

Luni, 23 Mai 2016, ora 07:02
5123 citiri

FC Barcelona a castigat Cupa Regelui Spaniei in fata celor de la FC Sevilla, dupa prelungiri.

Catalanii s-au impus cu 2-0 pe stadionul Vicente Calderon din Madrid, la capatul unui meci pe care l-au dominat teritorial de la inceput pana la final.

FC Sevilla a avut insa o atitudine agresiva si a reusit sa blocheze culoarele spre poarta in timpul regulamentar.

In prelungiri, andaluzii au cazut fizic, iar Jordi Alba (97) si Neymar (120) au marcat golurile victoriei.

In minutul 36, Mascherano a fost eliminat de la FC Barcelona. Sevilla a ramas fara Banega in minutul 90, in timp ce Carrico a plecat si el mai devreme la vestiare, cu cateva secunde inainte de finalul prelungirilor.

Pentru FC Barcelona, aceasta a fost a 28-a Cupa a Spaniei castigata in istorie.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Barcelona castiga Cupa Spaniei, #Barcelona Sevilla, #Barcelona Cupa Spaniei , #stiri FC Barcelona