FC Barcelona, de neoprit. Gol halucinant marcat de Iniesta (Video)

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 10:11
3304 citiri

FC Barcelona a castigat fara probleme, scor 3-0, intalnirea disputata marti seara la Alaves, in prima mansa a 16-imilor Cupei Spaniei.

Primul gol al partidei a venit in minutul 40, cand David Villa a marcat cu un sut in forta din 12 metri.

Capitan in absenta lui Xavi, dar si a lui Messi, Andres Iniesta a marcat un gol de kinograma (min.51), cu o executie care l-a lasat fara replica pe portarul gazdelor.

Scorul final a fost stabilit in minutul 88, de Cesc Fabregas, cu o lovitura de cap din numai 2 metri.

Antrenorul Tito Vilanova a inceput partida cu: Pinto - Alves, Batra, Macherano, Montoya - Fabregas, Busquets (Song '55), Iniesta (dos Santos '75) - Sanchez, Villa (Tello '70), Sergi.

Mansa retur va avea loc la Barcelona, pe 28 noiembrie.

In urma acestui succes, catalanii au ajuns la 13 victorii in acest sezon din 15 meciuri oficiale jucate.

Vizionati mai jos golurile marcate in partida Alaves - Barcelona:

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Barcelona victorie Alaves video, #Barcelona victorie Cupa Spaniei , #stiri FC Barcelona