FC Barcelona invinge Valencia dupa un meci foarte spectaculos - Messi a reusit un nou record

Luni, 20 Martie 2017, ora 10:01
4431 citiri

FC Barcelona s-a impus cu 4-2 in fata celor de la Valencia, la capatul unui meci foarte spectaculos.

In aceasta confruntare, Messi a marcat doua goluri si a ajuns la cota 41 in acest sezon. Argentinianul a devenit primul jucator care a marcat cel putin 40 de goluri in toate competitiile in ultimii 8 ani.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 29 prin Mangala, insa Suarez a egalat la sase minute distanta.

Messi i-a adus in avantaj pe catalani in minutul 45, dar aproape imediat Munir a egalat pentru Valencia.

"Liliecii" au ramas in inferioritate numerica dupa pauza, cand Messi (52) si Andre Gomes (89) au adus victoria Barcelonei.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona este pe doi in Spania, cu 63 de puncte, doua mai putin decat Real Madrid. "Galacticii" au si un meci mai putin disputat.

Etapa urmatoare, Barcelona se va deplasa la Granada, duminica de la ora 21:45.

C.S.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...