FC Barcelona obtine o victorie chinuita in Spania

Sambata, 16 Septembrie 2017, ora 19:06
3396 citiri

FC Barcelona s-a chinuit serios pentru a o invinge pe nou-promovata Getafe.

A fost 2-1 pentru formatia lui Valverde, la capatul unui meci in care gazdele au jucat curajos.

Catalanii l-au pierdut pe Ousmane Dembele dupa doar 29 de minute, acesta acuzand probleme medicale.

Zece minute mai tarziu, japonezul Shibasaki a inscris un gol de zile mari pentru Getafe cu un sut din marginea careului sub transversala.

Valverde a mutat insa inspirat la pauza, l-a introdus pe Denis Suarez, iar acesta a egalat in minutul 62.

Getafe a avut curaj si pe final, a avut o bara, dar a ratat victorie dupa ce Paulinho a punctat cu un sut puternic.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona ocupa primul loc in clasament, cu 12 puncte, la 3 peste Sociedad, care duminica o va intalni pe Real Madrid. Echipa lui Zidane e acum pe 10, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, FC Barcelona va primi vizita lui Eibar, pe 19 septembrie de la ora 23:00.