FC Barcelona, victorie dramatica in fata unei foste campioane a Spaniei

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 19:13
6026 citiri

FC Barcelona a reusit o victorie dramatica, sambata seara, in etapa a 9-a a campionatului Spaniei, invingand in deplasare pe Valencia, scor 3-2, ultimul gol al meciului fiind inscris in prelungiri de Lionel Messi, din penalti.

Argentinianul a dechis scorul in minutul 22, dupa ce catalanii l-au pierdut pe Andres Iniesta, accidentat grav la genunchi in minutul 11. Campionul mondial si european se pare ca are probleme la ligamentele genunchiului drept, putand reveni pe gazon de-abia in 2017.

Munir El Haddadi, imprumutat de la Barcelona, in minutul 52, si Rodrigo, patru minute mai tarziu, au intors apoi scorul, in repriza a doua.

Dupa alte sase minute, Luis Suarez a egalat la 2, iar meciul a fost decis dupa un fault la Suarez, in al doilea minut al prelungirilor. Messi a inscris si a adus victoria Barcelonei.

Trupa lui Luis Enrique ajunge la 19 puncte si urca pe primul loc, cel putin pana maine, cand vor juca Real Madrid si Atletico Madrid, situate pe locurile 2 si 3, cu cate 18 puncte.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#FC Barcelona invins Valencia, #Messi gol Valencia, #Barcelona victorie Valencia , #stiri FC Barcelona