Lectie de fotbal marca Barcelona (Video)

Miercuri, 27 Iulie 2011, ora 10:12

FC Barcelona uimteste si cand nu ii are in teren pe Messi, Xavi sau Pique.

Catalanii au jucat marti seara o partida amicala cu gruparea braziliana Internacional, in cadrul turneului Audi Cup, ce se desfasoara in aceste zile la Munchen.

Cum era de asteptat, Barcelona a dominat partida, iar in minutul 14 a reusit o faza demna de manualele de fotbal.

In acel minut, catalanii au inscris prin Thiago Alcantara (foto), dupa o lovitura libera jucata excelent de micii "extraterestrii".

Scorul final al intalnirii ce-a contat pentru semifinalele competitiei amicale a fost 2-2, asa ca s-a trecut direct la executarea penaltiurilor, unde spaniolii s-au impus cu 4-2.

Vizionati, mai jos, golul reusit de Alcantara, dar si rezumatul intalnirii:

Gol Alcantara

Rezumat Barcelona - Internacional

In celalalt meci jucat marti seara la Audi Cup, gazdele de la Bayern Munchen au invins AC Milan, tot la penaltiuri, dar cu 5-3, dupa ce scorul in timpul regulamentar a fost 1-1.