Probleme la Barcelona? Contra violenta intre Messi si Villa (Video)

Duminica, 23 Septembrie 2012, ora 10:45
3069 citiri

Lionel Messi si David Villa au avut o contra violenta in timpul meciului dintre FC Barcelona si Granada, castigat greu de catalani.

Era finalul primei reprize cand Villa a irosit o faza de atac a gazdelor, lucru ce a provocat o reactie nervoasa din partea starului argentinian.

Leo Messi i-a reprosat pe un ton dur lui Villa ca nu i-a pasat din prima, la picior. "El Guaje" a incercat sa se scuze, insa Messi nici nu a vrut sa auda, gesticuland nervos.

In minutul 53, Villa a fost schimbat de antrenorul Tito Villanova, mutarea alimentand zvonurile care il dau ca si transferat pe varful in varsta de 30 de ani.

Dupa fluierul de final al partidei, Villa l-a imbratisat pe Messi in incercarea de a demonstra ca sunt inca prieteni.

"Sunt lucruri care se intampla in timpul unei partide. Voiam sa inscriem primul gol, pentru ca dupa aceea totul e mai usor. Se intampla sa avem si la antrenamente astfel de reactii, numai ca acolo nu suntem filmati. Eu nu am nicio problema cu Villa, dimpotriva", a spus Messi dupa meci.

FC Barcelona s-a impus greu in fata Granadei, scor 2-0, golurile venind in ultimele minute ale partidei.

Xavi a deschis scorul in minutul 86, cu un sut superb de la marginea careului iar Borja si-a trecut in cont un autogol in prelungiri, trimitand in proprie poarta o centrare expediata de Messi.