Xavi salveaza Barcelona de la infrangere

Duminica, 03 August 2014, ora 14:17
1952 citiri

In primul amical important al verii, Barcelona a scapat de o infrangere rusinoasa cu ajutorul lui Xavi.

Noua echipa a catalanilor, fara vedetele Messi, Neymar sau Luis Suarez, a incheiat la egalitate, scor 1-1, cu echipa franceza Nice.

Gazdele au deschis scorul in minutul 20, prin Cvitanich, dintr-un penalti acordat dupa un fault la marginea careului al lui Pique.

Dupa o prima repriza modesta, tehnicianul Luis Enrique a efectuat mai multe schimbari in partea a doua, iar catalanii au aratat un joc mai bun. In minutul 66 arbitrul a dictat un penalti dupa o interventie neregulamentara a lui Munir, iar Xavi a transformat lovitura de pedeapsa.

Pana in final, Barcelona a mai avut doua ocazii mari de gol, prin Sandro Ramirez si Bartra, dar tabela de marcaj a ramas neschimbata.

Iata ce echipa a folosit Barceona: Ter Stegen - Montoya (Patric, min. 39), Pique (Bartra, min. 46), Mathieu (Ie, min. 61), Jordi Alba (Grimaldo, min. 61) - Busquets (Sergi Samper, min. 46), Rafinha (Munir, min 46 [Sandro, min. 76]), Sergi Roberto (Xavi, min. 46) - Pedro (Deulofeu, min. 46), Adama (Halilovic, min. 46) Iniesta (Rakitic, min. 46).

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...