Bătaie între femei la un meci de fotbal! Și-au împărțit pumni chiar pe teren VIDEO

Duminica, 16 Octombrie 2022, ora 12:06
4874 citiri
Bătaie la un meci de fotbal feminin FOTO facebook

Cine a crezut că doar bărbații se iau la bătaie pe terenul de fotbal se înșeală

amarnic.

Cel mai bun exemplu că lucrurile nu stau așa vine din Anglia, de la meciul West Ham - Aston Villa, unde două jucătoare de top s-au încăierat pe teren.

Hawa Cissoko şi Sarah Mayling s-au împins și și-au dat pumni pe teren, fiind despărțite cu greu de colege.

Cele două au fost sancționate de arbitru, însă doar Cissoko a primit cartonaș roșu.

Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
#bataie, #fotbal feminin, #anglia, #Aston Villa, #West Ham, #Cissoko , #stiri fotbal