Bayern Munchen, avalansa de goluri in Bundesliga

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 22:47
3594 citiri

Bayern Munchen continua sa-si trimita in "corzi" adversarele din Bundesliga. In etapa a-22-a din campionatul Germaniei, echipa bavareza a invins in deplasare, scor 6-0, pe Paderborn.

Ploaia de goluri a debutat in minutul 24, cand Lewandowski a deschis scorul. Atacantul polonez a marit avantajul oaspetilor in minutul 37, dupa o centrare a lui Ribery.

Momentul cheie al jocului a avut loc in minutul 63, atunci cand Hartzherz, de la gazde, a fost eliminat dupa un fault in careu asupra lui Robben. Tot olandezul a fost cel care a executat precis penaltiul obtinut.

Cu un om in minus, locul 15 din campionatul german nu a mai putut face fata "tavalugului" bavarez. Ribery, Lewndowski si Weiser au completat avalansa de goluri a oaspetilor.

Cu o etapa in urma, formatia pregatita de Pep Guardiola a calcat-o in picioare, pe teren propriu, scor 8-0, pe Hamburg.

Bayern Munchen conduce autoritar clasamentul din Bundesliga, cu 55 de puncte, departe de locul secund ocupat de Wolfsburg, cu 44 de puncte.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...