Surpriză în Germania. Ce au făcut Bayern Munchen și Borussia Dortmund în ultima etapă din Bundesliga

Sambata, 11 Decembrie 2021, ora 18:33
2534 citiri
Bayern Munchen. Foto: Facebook / UEFA Champions League

Formaţia Bayern Munchen, liderul din campionatul Germaniei, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FSV Mainz, în etapa a XV-a a campionatului Germaniei.

Pentru Bayern au marcat Coman (53) şi Musiala (74), în timp ce pentru Mainz a înscris Onisiwo, în minutul 22.

În schimb, Borussia Dortmund, ocupanta locului 2, a remizat cu VfL Bochum, scor 1-1, prin golurile marcate de Brandt '85, respectiv Polter '40 (penalti).

Leipzig a învins Borussia Monchengladbach, scor 4-1, Freiburg a pierdut cu Hoffenheim, scor 1-2, iar Hertha Berlin a trecut de Arminia Bielefeld, scor 2-0.

Lider în clasament este Bayern Munchen, cu 37 de puncte, urmată în top 3 de Borussia Dortmund – 31 de puncte şi de Bayer Leverkusen – 27 de puncte.

Campioana Germaniei are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri și miracolul continuă
Echipa germană Borussia Dortmund a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei...