Stefan Radu a jucat meciul 400 pentru Lazio. Bayern Munchen si Chelsea s-au calificat in sferturile de finala ale Champions League

Miercuri, 17 Martie 2021, ora 23:59

Formatiile Bayern Munchen si Chelsea Londra s-au calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, castigand optimile cu Lazio Roma, respectiv cu Atletico Madrid.

La Munchen, Bayern a invins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa lui Stefan Radu, Lazio, in mansa secunda a optimilor LC, meci arbitrat de Istvan Kovacs. In tur, scorul a fost 4-1 pentru Bayern.

Pentru Stefan Radu, a fost jocul cu numarul 400 la echipa Lazio. Romanul a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 26.

Au marcat Lewandowski '33 (penalti) si Choupo-Moting '73 pentru bavarezi si Parolo '82 pentru Lazio.

La Londra, Chelsea a invins cu 2-0 echipa Atletico Madrid, in returul optimilor. Golurile au fost marcate de Ziyech '34 si Emerson '90+4. In minutul 82, de la Atletico a fost eliminat Savic. In tur, scorul a fost 1-0 pentru Chelsea.

In sferturile de finala ale Ligii Campionilor mai sunt calificate echipele Liverpool, Manchester City, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, FC Porto si Real Madrid.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala va avea loc vineri, de la ora 13.00.

Campioana Romaniei, violata si batuta la varsta de 6 ani. "Il rugam cu toata puterea mea sa ma lase. A fost tortura"

Unul dintre cei mai mari baschetbalisti ai Romaniei a murit din cauza COVID - 19

Schimbare in echipa Romaniei de tenis feminin. Cine va fi noul sef al Simonei Halep
Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.