Liga Campionilor: Remiza spectaculoasa intre Juventus si Bayern

Marti, 23 Februarie 2016, ora 23:40
7748 citiri

Juventus si Bayern au terminat la egalitate intr-una dintre cele mai spectaculoase partide din optimile de finala ale Ligii Campionilor.

Cele doua echipe au remizat, scor 2-2, la Torino, iar returul de la Munchen se anunta exploziv.

Bavarezii porneau cu prima sansa in duelul din Italia, insa au avut in fata un Juventus dornic sa demonstreze ca nu domina intamplator Serie A.

Echilibrul s-a rupt in finalul primei reprize, atunci cand Bayern a dat lovitura prin Thomas Muller.

La zece minute dupa pauza, italienii au fost surprinsi pe contraatac si olandezul Robben a dus scorul la 2-0 cu un sut marca inregistrata, la coltul lung.

Exact cand jocurile pareau facute pentru o victorie fara emotii a lui Bayern, Juve a renascut. Argentinianul Dybala a redus din diferenta in minutul 63, iar Sturaro a restabilit egalitatea 13 minute mai tarziu.

Bayern n-a mai reusit sa inscrie si golul victoriei pana la final, iar Juventus isi va juca sansa la Munchen.

Intalnirea dintre Juventus si Bayern, din mansa tur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+2 Final de meci.

Min.84 Schimbare Bayern: Ribery intra in locul lui Costa.

Min.79 Cartonas galben pentru Morata.

Min.76 GOOOL JUVENTUS! Sturaro inscrie din pasa lui Morata!

Min.74 Schimbare Bayern: Benatia intra in locul lui Bernat.

Min.70 Cartonas galben pentru Lewandowski.

Min.69 Schimbare Juventus: Sturaro intra in locul lui Khedira.

Min.63 GOOOL JUVENTUS! Italienii revin in joc dupa reusita lui Dybala!

Min.55 GOOOL BAYERN! Robben duce scorul la 2-0!

Min.51 Alaba incearca un sut de la distanta, insa balonul trece putin peste poarta.

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare Juventus: Hernanes intra in locul lui Marchisio.

_____________________

Min.45+2 Finalul primei reprize!

Min.43 GOOOL BAYERN! Thomas Muller deschide scorul!

Min.40 Ne indreptam spre pauza si echilibrul se mentine la Torino.

Min.32 Lovitura de cap a lui Lewandowski, Buffon intervine inca o data.

Min.31 Buffon respinge excelent balonul sutat de Bernat din interiorul careului.

Min.21 Neuer retine lovitura de cap a lui Bonucci.

Min.20 Cartonas galben pentru Douglas Costa.

Min.12 Mandzukic trimite pe langa poarta.

Min.4 Buffon intervine si el bine la sutul lui Vidal.

Min.2 Juve are deja o prima ocazie, insa Neuer intervine in fata lui Mandzukic.

Min.1 Incepe meciul.

INFO: Partida incepe la ora 21:45

ECHIPELE DE START

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Evra - Khedira, Marchisio, Pogba, Cuadrado - Mandzukic, Dybala.

Rezerve: Neto, Rugani, Hernanes, Sturaro, Pereyra, Zaza, Morata.

Bayern: Neuer - Bernat, Lahm, Alaba, Thiago Alcantara, Douglas Costa, Vidal, Kimmich, Robben, Muller, Lewandowski.

Rezerve: Ulreich, Benatia, Rafinha, Ribery, Xabi Alonso, Gotze, Coman.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Juventus Bayern Liga Campionilor, #Juventus Bayern rezultat Liga Campionilor, #Liga Campionilor meciuri rezultate , #Champions League