Surpriza mare in Champions League: Bayern, invinsa in Rusia

Miercuri, 23 Noiembrie 2016, ora 21:09
6356 citiri

Seara de miercuri din Champions League a inceput cu o mare surpriza, Bayern Munchen fiind invinsa in Rusia, pe terenul celor de la Rostov.

A fost si o partida spectaculoasa, in care s-au inscris cinci goluri, gazdele reusind sa se impuna cu scorul de 3-2.

Douglas Costa a deschis scorul pentru Bayern, care a dominat de multe ori autoritar jocul, in minutul 35, insa Serdar Azmoum a egalat chiar inainte de pauza.

Dupa reluare Rostov a trecut in avantaj dupa reusita lui Poloz, dar Bernat a egalat rapid pentru Bayern.

In fine, cu ceva mai mult de 20 de minute ramase pana la finalul partidei, ecuadorianul Noboa, cel care a lucrat si cu Dan Petrescu la Dinamo Moscova, a inscris golul victoriei.

In urma acestui rezultat, Rostov ajunge la 4 puncte in Grupa D si are prima sansa la ocuparea locului 3, cel care duce in Europa League, in timp ce Bayern pare ca pierde duelul cu Atletico pentru prima pozitie.

ECHIPELE DE START

Rostov: Soslan Dzhanaev - Kalachev, Mevlja, Cesar Navas, Granat, Kudryashov - Noboa, Gatcan, Yerokhin - Poloz, Azmoun

Bayern: Ulreich - Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Thiago Alcantara, Renato Sanches - Douglas Costa, Lewandowski, Ribery.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Bayern invinsa Champions League, #Bayern Rostov Champions League, #Champions League rezultate , #Champions League