Fără Lewandowski, Bayern Munchen a rămas la fel de letală: 7-0 în Bundesliga, pe teren străin

Duminica, 21 August 2022, ora 21:05
2034 citiri
Bayern a distrus-o pe Bochum în Bundesliga

Echipa Bayern Munchen s-a impus duminică, în deplasare, la formaţia Bochum, scor 7-0, în ultimul meci contând pentru etapa a treia a Bundesligii.

Bayern Munchen conducea cu 4-0 la pauză, prin golurile marcate de Leroy Sane (4), de Ligt (26), Coman (33) şi Sadio Mane (42), în ciuda faptului că golgheterul din ultimii ani, Robert Lewandowski, a plecat la FC Barcelona.

În partea secundă Mane a reuşit dubla în minutul 60, Cristian Gamboa a înscris în propria poartă (69), iar Gnabry a majorat scorul în minutul 76.

Bayern se afla pe primul loc în clasament cu 9 puncte din trei meciuri disputate.

Într-un alt meci din etapa a treia, Eintracht Frankfurt – FC koln 1-1 (Kamada 71 / Thielmann 82).

Se pregătește o mutare incredibilă: ce cuplu de antrenori ar urma să o preia pe Bayern München
Presa germană se entuziasmează: Bild a anunţat joi că două legende ale Franţei, Zinedine Zidane şi Franck Ribery, ar putea colabora pe banca tehnică a echipei Bayern Munchen. Thomas...
Se știe și ultima națională calificată la Euro 2024. Țara Galilor - Polonia s-a decis la penalty-uri, cu Lewandowski pe teren
Echipa naţională a Poloniei s-a calificat la turneul final al Euro 2024, după ce a întrecut cu 5-4, după lovituri de departajare, echipa naţională a Ţării Galilor. La Cardiff s-a...