Bayern Munchen provoaca "spaima" in Europa

Miercuri, 17 Aprilie 2013, ora 13:52
3121 citiri

Bayern Munchen isi calca in picioare adversarele. Inaintea dublei cu Barcelona din semifinalele Ligii Campionilor, bavarezii au spulberat pe teren propriu, scor 6-1, formatia VfL Wolsburg in penultimul act din Cupa Germaniei.

Pe Alianz Arena in fata a 71 000 de spectatori, echipa antrenata de Jupp Heynckes a deschis scorul prin Mario Mandzukic in min.17. Pana la pauza munchenezii au mai punctat o data prin Arjen Robben in min. 35.Oaspetii au redus scorul prin Diego in min. 45.

Cu un singur gol avantaj, bavarezi au apasat pe accelaratie pana la fund si in repriza secunda au oferit un adevarat festival de goluri. Xherdan Shaqiri, in minutul 50, si Mario Gomez, cu un hat-trick fulger in minutele 80, 83 si 86, au dus scorul la un neverosimil 6-1.

Cu titlul in buzunar, Bayern astepta finala Cupei Germaniei care se va juca pe 1 iunie la Berlin. Adversara din ultimul act se decide miercuri seara in meciul dintre Stuttgart si Freiburg.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Bayern eliminat Wolsburg, #Bayern finala Cupa Germaniei , #stiri Bayern Munchen