Golanski: Daca invingem pe Bayern, castigam grupa

Marti, 02 Septembrie 2008, ora 15:06
1231 citiri

Fundasul Stelei Pawel Golanski este extrem de optimist in privinta parciparii in Liga Campionilor. Polonezul este de parere ca, in cazul in care Steaua invinge pe Bayern Munchen in primul meci din grupa, ros-albastrii au sanse mari de a termina pe primul loc.

"Steaua are forta sa termine pe primul loc grupa daca vom invinge pe Bayern Munchen in primul meci. Sunt mai multe jocuri, trebuie sa o luam incet si cu atentie. Primul meci este foarte important, pentru ca, daca il castigam, o sa avem sanse foarte mari la calificare", a declarat Golanski.

Steaua se afla in grupa F, alaturi de Olympique Lyon, Bayern Munchen si AC Fiorentina.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....