Inca un pas gresit facut de Bayern in Bundesliga

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 10:20
3527 citiri

Bayern Munchen, campioana en-titre a Germaniei, nu se simte prea bine in acest debut de sezon din Bundesliga, pierzand vineri seara inca doua puncte importante in ierarhia germana.

Bavarezii au remizat cu cei de la Wfl Wolfsburg, scor 2-2, chiar daca au condus cu 2-0 inca de la pauza.

Lewandowski a deschis scorul din penalti in minutul 33, urmat apoi de golul lui Robben in minutul 42, sut de la distanta deviat nefericit in proprie poarta de un fundas alb-verde.

Wolfsburg a revenit totusi dupa pauza, dupa golurile punctate de Arnold, sut din lovitura libera scapa in poarta stupid de Ulreich, respectiv Didavi, cu gol in minutul 83.

Bayern e pe 2, cu 13 puncte, atat cat are si Borussia, care are insa un meci in minus.

Pentru bavarezi urmeaza meciul de Champions League, miercuri, in deplasare la marele PSG.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bayern nou pas gresit Germania, #Bayern egal doar cu Wolfsburg, #Bayern pierde teren rivala Borussia , #stiri Bayern Munchen