Prandelli: Am mare nevoie de Mutu in meciul cu Bayern

Marti, 21 Octombrie 2008, ora 13:17
737 citiri

Antrenorul Fiorentinei, Cesare Prandelli, a declarat ca meciul cu Bayern Munchen din grupele Ligii Campionilor este cel mai important din carira lui si ca are mare nevoie de romanul Adi Mutu.

"Este meciul cel mai important al carierei mele. Vreau sa facem o partida mare. Sper ca baietii sa fie curajosi si sa nu nu accepte decat victoria. Vreau sa-l recuperez pe Mutu, am mare nevoie de el, ieri s-a antrenat bine", a spus Prandelli pentru Gazzetta dello Sport.

Meciul dintre Fiorentina si Bayern Munchen se va disputa marti, incepand cu ora 21.45.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...