Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Suporterii lui Bayern au creat haos in deplasarea de la Hoffenheim. Partida a fost intrerupta de doua ori, iar la final jucatorii au refuzat sa mai joace fotbal (Video)

Sambata, 29 Februarie 2020, ora 20:45
7703 citiri

Suporterii lui Bayern s-au facut de ras in Germania si au intrerupt de mai multe ori partida din runda curenta de Bundesliga, un meci pana la urma castigat in deplasare cu 6-0 in fata celor de la Hoffenheim.

De doua ori a fost intrerupta partida dintre TSG si Bayern, scor final 0-6, din cauza ultrasilor oaspeti veniti in numar foarte mare in aceasta deplasare.

Prima data, jocul a fost oprit de arbitru in minutul 67, timp de 3-4 minute, din cauza unui banner cu un mesaj jignitor la adresa patronului gazdelor, Dietmar Hopp: "Nimic nu s-a schimbat. Federatia si-a incalcat cuvantul dat. Hopp ramane un fiu de tarfa". Zece minute mai tarziu, fanii lui Bayern nu s-au lasat pagubasi si au afisat alt banner la fel de injurios.

Nu este pentru prima data cand suporteri din Germania se razboiesc cu Hopp, un patron original din Germania. S-a mai intamplat asta si cu suporterii lui Dortmund, dar si cu cei de la Gladbach.

Dupa a doua intrerupere, jucatorii, antrenorul dar si oficiali ai lui Bayern (printre care si fostul mare portar Oli Kahn) s-au dus catre sectorul galeriei lor pentru a-i calma pe fani.

Arbitrul a fost neinduplecat si a trimis jucatorii de doua ori la vestiare, dupa afisarea bannerelor.

Dupa a doua revenire de la vestiare, jucatorii celor doua formatii au refuzat sa mai joace fotbal si au plimbat mingea intre ei in ultimele 13 minute, in asteptarea fluierului final.

O premiera reala in Bundesliga, chiar daca meciul a fost dus pana la urma la bun sfarsit. Daca ar mai fi existat si a treia intrerupere a partidei, Bayern ar fi putut pierde acest joc la masa verde.

Bayern a sarbatorit astfel intr-un mod fara indoiala special sarbatorirea a 120 de ani de istorie a clubului. Daca ne referim strict la meci, Bayern a facut spectacol si a marcat de 6 ori prin Gnabry, Kimmich, Zirkzee, Coutinho o dubla si Goretzka.

Bavarezii sunt lideri in Germania cu 52 de puncte, 4 peste locul 2 ocupat de RB Leipzig.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#suporteri Bayern creeaza haos la Hoffenheim, #Video suporteri fac haos Bayern deplasare , #stiri Bayern Munchen