Nebunie în Supercupa Germaniei! La pauză era 3-0, dar repriza a doua a fost de vis VIDEO

Duminica, 31 Iulie 2022, ora 07:24
5542 citiri
Bayern Munchen a cucerit Supercupa Germaniei FOTO facebook

Bayern Munchen și RB Leipzig s-au întâlnit în Supercupa Germaniei, în cel mai frumos meci al acestei veri.

Bavararezii, la primul joc oficial fără Lewandowski, au condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcate de Musiala, Mane și Pavard.

Repriza a doua a fost însă un potop și mai mare de goluri. Halstenberg a făcut 3-1, Gnabry a ridicat scorul la 4-1, după care Nkunku și Dani Olmo au redus la 4-3. Leipzig a înghesuit-o pe Bayern în propriul careu, într-un final nebun, dar Sane a stabilit scorul final la 5-3 pentru Bayern Munchen, care a câștigat primul trofeu al sezonului.

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...