Becali ia o decizie surpriza dupa meciul Stelei

Duminica, 21 Octombrie 2012, ora 23:44
6791 citiri

Gigi Becali a surprins la finalul meciului dintre Pandurii Targu Jiu si Steaua, terminat la egalitate, scor 0-0.

Desi echipa sa nu a castigat, Becali a hotarat sa-i premieze pe jucatori cu cate 10 mii de euro. Initial, stelistii aveau o prima de 20 de mii de euro pentru o victorie.

"Le dau banii, ca o sa se supere daca nu le dau nimic. Au castigat trei meciuri, acum au castigat un punct", a spus Becali la Sport.ro.

Apoi, Becali a vorbit despre remiza Stelei de la Targu Jiu.

"Ca joc, rezultatul este echitabil. In repriza a doua au intrat Tanase si Pintilii si s-a jucat la o singura poarta. Noi de acum avem niste meciuri mai usoare, urmeaza un joc mai greu la Brasov, atat. Am mare incredere in Matei in continuare, el saracul vine dupa un an si ceva de pauza. Nu pot sa-l critic", a comentat Becali.

Pandurii Targu Jiu si Steaua au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1.

Dupa acest rezultat, Steaua ramane pe primul loc, cu 29 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe doi, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Steaua va intalni Gloria Bistrita in Ghencea, iar Pandurii va juca in deplasare cu Viitorul Constanta.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...