Gigi Becali, in culmea fericirii: Batem CFR-ul si sarbatorim titlul!

Luni, 01 Octombrie 2012, ora 07:27
2381 citiri

Patronul Stelei s-a aratat incantat de victoria obtinuta de "ros-albastri" la Ploiesti si crede ca echipa lui Reghecampf poate sarbatori titlul daca ia trei puncte si din meciul cu CFR Cluj.

"Chiar n-am avut nici o emotie in partea a doua a meciului, pe care am controlat-o in totalitate. Recunosc insa ca in prima repriza Petrolul ne-a pus foarte multe probleme, cum poate nu ne-a pus nici o echipa in acest campionat.

Nu mi-am facut griji ca pierdem, mi-era teama sa nu cumva sa facem un egal, pentru ca era pacat sa irosim doua puncte aiurea. De pierdut, n-aveam cum sa pierdem. Ei au picat fizic in repriza a doua, aici s-a vazut o diferenta mare", a spus Becali la finalul partidei.

O victorie cu CFR Cluj in etapa urmatoare poate aduce titlul in Ghencea dupa o pauza de sapte ani, crede latifundiarul din Pipera.

"Urmeaza meciul cu CFR Cluj, care e cel mai important. E chiar vital pentru acest sezon. Trebuie sa facem orice ca sa castigam, deoarece daca vom bate CFR etapa viitoare, campionatul s-a terminat si vom putea sarbatori titlul", a continuat Becali, care a avut si doi remarcati.

Finantatorul din Ghencea a remarcat si doi fotbalisti la Ploiesti: "Nikolici a fost cel mai bun de pe teren. El a dominat meciul, a dirijat tot, a hartuit mereu fundasii adversi. De Bourceanu nici nu mai zic, pentru ca deja l-am laudat destul", a incheiat Becali.

Liga 1: Steaua bate Petrolul la Ploiesti si ramane lider

Steaua Bucuresti s-a impus, scor 2-1, in partida disputata, duminica seara, in deplasare, impotriva Petrolului Ploiesti, in etapa cu numarul 10 din Liga 1.